Kameleon_logo_rgb

A Kaméleon Olvasóklub egy négyfordulós levelezőjáték alsó tagozatosok számára. A játék célja megismertetni és megszerettetni a kortárs gyerekirodalmat a kisiskolásokkal, fejleszteni a szövegértésüket, bővíteni az ismereteiket.

Jelentkezés a 2023/24-es tanévre:
2023. október 8.
1. forduló tervezett postázás:
2023. október 20.

Általános információ, technikai segítség
Szabó Sándor sanya(kukac)csimota.hu (20/3166671)

A játék egy tanéven keresztül zajlik. A játékban részt vevő gyerekek évi négy alkalommal egy igényesen összeállított, szépen illusztrált feladatlapot kapnak.

A játék díja 5000 Ft/fő (4×1250 Ft), amely tartalmaz minden költséget: az előre megcímzett, felbélyegzett borítékokat, mappát a feladatlapokhoz, fordulónként egy-egy apró ajándékot, jutalomkönyvet (az összes feladatlap teljes kitöltése esetén).

A játékot igyekeztünk az iskolai szünetekhez és ünnepekhez igazítani, a részletes időpontokat az alábbi linken lehet elérni: Olvasóklub időpontok

Természetesen, a honlapunkról a korábbi feladatlapokat le lehet tölteni.

2022/23-as tanév
1. osztály – Baba néni és Márk
2. osztály – Ramszesz 80 gyereke
3. osztály – A kék madár
4. osztály – A virágot jelentő deszkák

2021/22-es tanév
1. osztály – A bátyám öccse
2. osztály – Gibbon és makákó 3. – A nagy félreértés
3. osztály – Andris és a fehér démon
4. osztály – Putifár tanár úr visszavág

2020/21-es tanév
1. osztály – Alfa bácsi titka
2. osztály – És akkor jött még egy!
3. osztály – Dodó
4. osztály – Csak neked akartunk jót

2019/20-as tanév
1. osztály – Róka útra kel
2. osztály – Kökény és Bozont
3. osztály – Todó kitálal a sportról
4. osztály – Királyok – Bibliai történetek

2018/19-es tanév
1. osztály – Alfabéta és a negyvennégy rabló
2. osztály – Lámpaoltó Pöttyös néni
3. osztály – József – Bibliai történetek
4. osztály – Magyar mesék lázadó lányoknak

2017/18-as tanév
1. osztály – Az én nagypapám
2. osztály – Jövőmenők
3. osztály – Bolygóvadászok
4. osztály – Az informatikus kutyája
4. osztály – Nyári nyomozás

2016/17-es tanév
1. osztály – Add a mancsod!
2. osztály – Cukrozott omlett
3. osztály – Bence és a türkiz Nabu
4. osztály – Dettikéről és más istenekről

2015/16-os tanév
1. osztály – Alma utca 22.
2. osztály – Végtelen sál
3. osztály – Sündör és Niru Sündör nyomában
4. osztály – Nick és Tesla veszélyes laboratóriuma

2014/15-ös tanév
1. osztály – A londoni mackók
2. osztály – Ördögbőr grófja – rettentő kalózmesék
3. osztály – Misu és a piros kenu
4. osztály – Ábrándok könyvtára

2013/14-es tanév
1. osztály – Palkó
1. osztály – Menjünk világgá!
2. osztály – Szárnyak és paták
3. osztály – Kicsibácsi és Kicsinéni (meg az Imikém)
4. osztály – Idődetektívek. Összeesküvés a Holtak Városában

2012/13-as tanév
1. osztály – Leon és a környezetvédelem
1. osztály – Irány Panama
2. osztály – A világ összes kincse
3. osztály – A kék bolygó története
4. osztály – Trapiti

2011/12-es tanév
1. osztály – Friss tinta!
2. osztály – Lenka
3. osztály – Csoda és Kósza körül a Föld
4. osztály – Helka
4. osztály – A kétbalkezes varázsló

EZ CSAK AZOKRA VONATKOZIK, AKIK KORÁBBAN MÁR REGISZTRÁLTAK JÁTÉKOST AZ OLVASÓKLUBBA! Erre az e-mail címre (sanya@csimota.hu Szabó Sándor) kérnénk egy levelet a játékos nevével, osztályával, születési évével, az iskolájának a nevével és a szülő e-mail címével, illetve, hogy melyik Olvasóklubos csoporthoz szeretnénk csatlakoztatni.

További Gyakran Ismétlődő Kérdések

A Regisztrációs, illetve Belépés gombokat az oldal jobb felső sarkában találod!

Azért is érdemes játszani velünk, mert az 50 legnagyobb csoport az idén szereplő könyveket a közösség könyvtára számára ajándékba kapja.

A Kaméleon Olvasóklub rövid bemutatása:

Az Olvasóklubról további részletes információkat az alábbi linken találhatsz még:
Kaméleon Olvasóklub részletes leírása

A csatlakozás pontos menetéről pedig ezen a linken lehet tájékozódni: Regisztrációs segédlet

Általános információ, technikai segítség: Szabó Sándor sanya@csimota.hu (20/3166671)

Csoportok, amelyekhez lehet csatlakozni

  • Algyő
  • 6750 - Algyői Fehér Ignác Általános Iskola – Ravasz Éva
  • Budakeszi
  • 2092 - Budakeszi Széchenyi István Általános Iskola Billingual Tagozat – Varga Zita
  • Budaörs
  • 2040 - 1. Számú Általános Iskola – Domány Katalin
  • 2040 - Kesjár Csaba Általános Iskola – Gátmezei Kata
  • Budapest I. kerület
  • 1016 - Lisznyai Utcai Általános Iskola – Szilvágyiné Kránitz Zsuzsanna
  • Budapest II. kerület
  • 1021 - Brit-Magyar Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola – Szabó Orsolya
  • 1021 - Budenz József Általános Iskola és Gimnázium – Huszti Ágnes
  • 1029 - Gustave Eiffel Francia Iskola – Berényi Judit
  • 1021 - Gyermekek Háza Alternatív Általános Iskola és Gimnázium – Szentgyörgyi-Simon Réka
  • 1028 - Klebelsberg Kuno Általános Iskola – Pirosné Pető Tímea
  • 1025 - Pasaréti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázum – Fábry Judit
  • 1025 - Pitypang Utcai Általános Iskola – Gaál-Földesi Erika
  • 1024 - Szent Angéla Általános Iskola – Szutterné Viz Lívia
  • Budapest III. kerület
  • 1032 - AKG Általános Iskola – Berta Anna
  • 1036 - Andor Ilona Ének-Zenei Általános és Alapfokú Művészeti Baptista Iskola – Mészáros Emese
  • 1031 - Dr Béres József Általános Iskola – Keve – Tim Mariann
  • 1039 - Dr. Béres József Általános Iskola – Kiserdő – Szepesiné Józsa Judit
  • 1033 - Első Óbudai Német Nyelvoktató Nemzetiségi Általános Iskola – Baán-Misz Zsóka
  • 1039 - Fodros Általános Iskola – Nagy Anita
  • 1035 - Kerék Általános Iskola és Gimnázium – Urbán Gabriella
  • 1037 - Krúdy Gyula Angol-Magyar Két Tanítási Nyelvű Ált. Isk. – Vámossy Krisztina
  • 1034 - Óbudai Harrer Pál Általános Iskola – Bóka Helga
  • 1038 - Pais Dezső Általános Iskola – Lévai Krisztina
  • Budapest IV. kerület
  • 1043 - Benkő István Református Általános Iskola és Gimnázium – Chikány Judit
  • 1043 - Szent János Apostol Általános Iskola és Óvoda – Wolosz-Nagy Eszter
  • 1046 - Újpesti Bajza József Általános Iskola – Monori Szabolcs
  • 1048 - Újpesti Karinthy Frigyes Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola – Lippai Janka
  • Budapest V. kerület
  • 1056 - Váci Utcai Ének-zenei Általános Iskola – Horváth Eszter
  • Budapest VI. kerület
  • 1066 - Diákszempont Általános Iskola és Gimnázium – Balla Krisztina
  • Budapest VII. kerület
  • 1073 - Erzsébetvárosi Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola – Pongrácz Enikő
  • Budapest VIII. kerület
  • 1082 - Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnázium – Kamenetckaia Maria
  • Budapest X. kerület
  • 1101 - Wesley János Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium – Bodnár Gréta
  • Budapest XI. kerület
  • 1119 - Bethlen G. Ált. Isk. Montessori Tagiskolája – Tarján Krisztina
  • 1115 - Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnázium – Perlikné Dallos Gabriella
  • 1112 - Farkasréti Általános Iskola – Boldizsár Anikó
  • 1111 - Idén nem játszó gyerekek csoportja
  • 1119 - Kincskereső – Legányi Réka
  • 1112 - Új Budai Alma Mater Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Óvoda – Czerván Beáta
  • 1113 - Újbudai Bocskai István Általános Iskola – Andráska Anikó
  • 1119 - Újbudai Teleki Blanka Általános Iskola – Hegedűs-Zelenák Edit
  • 1111 - Virtuális csoport a nem átnézett gyerekekhez
  • Budapest XII. kerület
  • 1121 - – Novák Sára Nelli
  • 1121 - Budapesti Német Iskola – Kulcsár Krisztina
  • 1112 - Eszterlánc Montessori Általános Iskola – Bereczki Éva
  • 1121 - Lauder Javne Általános Iskola – Tóth Timea
  • 1124 - Sashegyi Arany János Általános Iskola és Gimnázium – Stenczer Leonóra
  • 1121 - Zugligeti Általános Iskola – Mráz Kata
  • Budapest XIII. kerület
  • 1137 - Budapest XIII. Kerületi Gárdonyi Géza Általános Iskola – Szőke Anita
  • 1138 - Hunyadi Mátyás Általános Iskola – Mosonyi Veronika
  • 1138 - Vizafogó Általános Iskola – Könnyű Orsi
  • Budapest XIV. kerület
  • 1146 - Liszt Ferenc Általános Iskola – Kutas Györgyi
  • 1142 - Munkácsy Mihály Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény – Burda Tamás
  • 1142 - Zuglói Hajós Alfréd Általános Iskola – Jónás-Egerszegi Andrea
  • 1142 - Zuglói Hajós Alfréd Általános Iskola (Egyéni) – Dr. Viczkóné Kiss Viktória
  • 1149 - Zuglói Herman Ottó Tudásközpont Általános Iskola – Győrfi Ágnes
  • 1149 - Zuglói Herman Ottó Tudásközpont Általános Iskola – Nagy Anita
  • Budapest XIX. kerület
  • 1195 - Bolyai János Általános Iskola – Hidvégi Krisztina
  • Budapest XV. kerület
  • 1157 - Hartyán Általános Iskola – Nagyné Orosz Ildikó
  • 1151 - XV. Kerületi Károly Róbert Általános Iskola – Timári Júlia
  • Budapest XVI. kerület
  • 1165 - Bornemisza Péter Gimnázium – Fejős Panni
  • Budapest XVII. kerület
  • 1173 - Újlak Utcai Általános Iskola – Huszár Erika
  • Budapest XVIII. kerület
  • 1181 - Bókay Árpád Általános Iskola – Horta Judit
  • 1181 - Darus Utcai Magyar-Német Két Tannyelvű Általános Iskola – Dr. Juhász Gábor
  • Budapest XXII. kerület
  • 1222 - Árpád Utcai Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola – Sándor Bettina
  • 1223 - Rózsakerti Demjén István Református Általános Iskola és Gimnázium – Diós-Dajka Laura
  • Debrecen
  • 4031 - Debreceni Vörösmarty Mihály Általános Iskola és AMI – Venterné Szentesi Edina
  • 4024 - Szent Efrém Gör.kat. Óvoda, Ált. isk. és AMI – Dr. Fazekas Flóra
  • Dunakeszi
  • 2120 - Széchenyi István Általános Iskola – Szabó Erzsébet
  • Dunaszerdahely
  • 92901 - Vámbéry Ármin Alapiskola – Bodó Bartalos Bernadett
  • Göd
  • 2131 - Huzella Tivadar Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola – Szépné Jávorszky Dóra
  • Hosszúhetény
  • 7694 - Hosszúhetényi Általános Iskola és AMI – Zakariás Emese
  • Kolozsvár
  • 400275 - Sigismund Toduță Zenei Főgimnázium – Nagy Szilárd
  • Kompolt
  • 3356 - Fleischmann Rudolf Általános Iskola – Tusai Andrásné (Betti)
  • Luxembourg Bertrange
  • 8076 - European School Luxembourg II. – Rathonyi Anita
  • Marosvásárhely
  • 540043 - Marosvásárhelyi Művészeti Szaklíceum – Fekete István
  • Mesztegnyő
  • 8716 - Ladi János Általános Iskola – Horváthné Talián Nikoletta
  • Nagykálló
  • 4320 - Nagykállói Általános Iskola és AMI – Rocska-Varga Zsuzsanna
  • Nemesnádudvar
  • 6345 - Nemesnádudvari Községi Könyvtár – Sipos Júlia
  • Nyárasd
  • 93011 - Magyar tannyelvű alapiskola Nyárasd – Péterfi Gabriella
  • Őcsény
  • 7143 - Őcsényi Perczel Mór Általános Iskola – Hajnalné Ládi Katalin
  • Pécs
  • 7621 - Ciszterci Nevelési Központ – Székely Eszter
  • 7621 - Ciszterci Nevelési Központ – Székely Eszter
  • 7621 - Ciszterci Nevelési Központ – Székely Eszter
  • 7632 - Pécsi Testvérvárosok Terei Általános Iskola – Palotay Nóra
  • Pozsony
  • 81484 - Magyar Tannyelvű Alapiskola és Gimnázium – Kassai Zsuzsanna
  • Sepsiszentgyörgy
  • 520064 - Váradi József Általános Iskola – Demeter Éva
  • Solymár
  • 2083 - Solymári Hunyadi Mátyás Német Nemzetiségi Általános Iskola – Majtényiné Czibula Judit
  • Sopron
  • 9400 - Hunyadi János Evangélikus Óvoda és Általános Iskola – Bokor Éva Ildikó
  • Szeged
  • 6726 - Szegedi Gregor József Általános Iskola – Varjasi-Kispéter Zsófia
  • Szentendre
  • 2000 - Agy Tanoda Általános Iskola (2. évfolyam) – Kovácsné Szomolányi Erika
  • 2000 - Agy Tanoda Általános Iskola (3. évfolyam) – Kovácsné Szomolányi Erika
  • Tata
  • 2890 - Jázmin Utcai Általános Iskola – Várnai Ágnes
  • Vác
  • 2600 - Vác – Deákvár – Tasi Katalin
  • Wien
  • 1060 - AMAPED – AMAPED Ausztriai Magyar pedagógusok Egyesülete
  • Zalaegerszeg
  • 8900 - Zalaegerszegi Ady Endre Általános Iskola – Tunner Dóra
  • Zsitvabesenyő (Szlovákia)
  • 94141 - Alapiskola – Zsitvabesenyő – Horváth Judit