Könyvlista

A 2019/20-as tanév listája

1. kör

1. osztály: Róka útra kel (Cerkabella)
2. osztály: Kökény és Bozont (Kolibri)
3. osztály: Todó kitálal a sportról (Móra)
4. osztály: Ne nyisd ki – Harap! (Scolar)

2. kör

1. osztály: A fiú, akit elvarázsolt a zene (Naphegy)
2. osztály: Dalmorka, a hobbivarázsló (Cerkabella)
3. osztály: Kalandjaim a Föld körül (Kolibri)
4. osztály: Királyok – Bibliai történetek (Csimota)

3. kör

1. osztály: Csücsök, avagy a nagy pudinghajsza (Móra)
2. osztály: Az orrszarvú és a madarak (Pagony)
3. osztály: Clarice Bean, helyesíráspara (Csimota)
4. osztály: Borostyán, az időkapus (Móra)

4. kör

1. osztály: Simi és a rendetlen betűk (Pagony)
2. osztály: Sündör és Niru 2. Együtt a Pörkeföldre (Csimota)
3. osztály: A milliomos szamár (Manó)
4. osztály: Jakabak (Vivandra)

A 2018/19-es tanév listája

1. kör

1. osztály: Alfabéta és a negyvennégy rabló (Manó)
2. osztály: Lámpaoltó Pöttyös néni (Pagony)
3. osztály: József – Bibliai történetek (Csimota)
4. osztály: Magyar mesék lázadó lányoknak (Móra)

2. kör

1. osztály: Utazás Dínómdánomba (Kolibri)
2. osztály: Lafkádió, az oroszlán, aki visszalőtt (Csimota)
3. osztály: Királylányok második könyve (Cerkabella)
4. osztály: Szerelmi nyomozás (Scolar)

3. kör

1. osztály: Papírfül kapitány (Móra)
2. osztály: Pate focikönyve (Cerkabella)
3. osztály: Nyomozás a suliban 1. (Vivandra)
4. osztály: Bűntény a Dunán (Kolibri)

4. kör

1. osztály: Petya és Tulipán (Pagony)
2. osztály: A lány, aki orvos akart lenni (Naphegy)
3. osztály: Zoli tortája (Móra)
4. osztály: Mózes – Bibliai történetek (Csimota)

A 2017/18-as tanév listája

1. kör

1. osztály: Gúfó a boszorkányszombaton (Pagony)
2. osztály: Fény Sebestyén (Cerkabella)
3. osztály: Félix és a szerelem (Csimota)
4. osztály: Panthera – A hógömb fogságában (Pagony)

2. kör

1. osztály: Az én nagypapám (Vivandra)
2. osztály: Jövőmenők (Ecovit)
3. osztály: Parti Medve (Cerkabella)
4. osztály: Az informatikus kutyája (Móra)

3. kör

1. osztály: Zöld sonkás tojás (Kolibri)
2. osztály: Holdas Hanna iskolás lesz – Vámpírtündér 1. (Móra)
3. osztály: Bolygóvadászok (Kolibri)
4. osztály: Ez egy másmilyen nap (Naphegy)

4. kör

1. osztály: Ludmilla megoldja (Pagony)
2. osztály: Buda és Vince – Imádom a nyarat! (Manó)
3. osztály: Barni, a szuperhős (Scolar)
4. osztály: Nyári nyomozás (Csimota)

A 2016/17-es tanév listája

1. kör

1. osztály: A kis boszorka (Kolibri)
2. osztály: Pate szupertitkos blogja (Cerkabella)
3. osztály: A Völgy, írta Tárkony (Csimota)
4. osztály: Robban az iskola (Móra)

2. kör

1. osztály: Add a mancsod! (Móra)
2. osztály: Cukrozott omlett (Manó)
3. osztály: Bence és a türkiz Nabu (Pagony)
4. osztály: Dettikéről és más istenekről (Csimota)

3. kör

1. osztály: Kiskobold és a szőrös idegen (Cerkabella)
2. osztály: BerGer Szimat Szolgálat (BerGer)
3. osztály: Asimpa (Vivandra)
4. osztály: Nyár, nagyi, net (Pagony)

4. kör

1. osztály: Mimi és Liza (Scolar)
2. osztály: A mosómedve, aki ki akarta mosni a világot (Kolibri)
3. osztály: Szmirkó (Pongrác)
4. osztály: Ez egy ilyen nap! (Naphegy)

A 2015/16-os tanév listája

1. kör

1. osztály: Varázspálca szakszerviz (Kolibri)
2. osztály: Tóbiás és a 2/b (Pongrác)
3. osztály: Szandra és a 3. B – Csuromvíz (Manó)
4. osztály: Nick és Tesla veszélyes laboratóriuma (Cerkabella / Vivandra)

2. kör

1. osztály: Büdi és a fantasztikus töpörödés (Móra)
2. osztály: Így neveld a sárkányodat (DAS Könyvek)
3. osztály: Emília és az angyal, akit Körmöczi Györgynek hívnak (Pagony)
4. osztály: Hanga és Várkony 1. – Hanga és a lényegrablók (Cerkabella)

3. kör

1. osztály: Alma utca 22. (Pagony)
2. osztály: Végtelen sál (Móra)
3. osztály: Sündör és Niru (Csimota)
4. osztály: Maléna kertje (Naphegy)

4. kör

1. osztály: Félix időt csinál (Csimota)
2. osztály: Dr. Dark hihetetlen kalandjai 1. – Az Aranyváros titka (Betűtészta)
3. osztály: Sünimanó (Cerkabella)
4. osztály: Idődetektívek 18. – Ceasar és a nagy összeesküvés (Scolar)

A 2014/15-ös tanév listája

1. kör

1. osztály: A szomorú kacagány (Csimota
2. osztály: Ella és barátai (Pongrác)
3. osztály: Sódervári Sherlock báró. Kincsvadász kísértet (Scolar)
4. osztály: Veszélyben a Tölgy! (Kolibri)

2. kör

1. osztály: Az én boldog életem (Cerkabella)
2. osztály: Torzonborz, a rabló (Kolibri)
3. osztály: Puszirablók (Móra)
4. osztály: Az álomrendőrség. Kishugó és a medvelöket (Betűtészta)

3. kör

1. osztály: A londoni mackók (Csimota)
2. osztály: Ördögbőr grófja – rettentő kalózmesék (Pagony)
3. osztály: Misu és a piros kenu (Manó)
4. osztály: Ábrándok könyvtára (Móra)

4. kör

1. osztály: Ati repülni tanul (Cerkabella)
2. osztály: Az új barát (Csimota)
3. osztály: Kárókaresz és Angyalandi (Pagony)
4. osztály: Charlie és a csokigyár (Scolar)

A 2013/14-es tanév listája

1. kör

1. osztály: Tatok Tatok (Magvető)
2. osztály: Szárnyak és paták (Kolibri)
3. osztály: Tündérbodár (Csimota)
4. osztály: A kőmajmok háza (Pagony)

2. kör

1. osztály: Palkó (Csimota)
2. osztály: Ahány király, annyi mese (Manó)
3. osztály: Labirintó (Cerkabella)
4. osztály: Idődetektívek 1. Összeesküvés a Holtak Városában (Scolar)

3. kör

1. osztály: Menjünk világgá! (Móra)
2. osztály: A láthatatlanná vált királyfi (Pongrác)
3. osztály: Kicsibácsi és Kicsinéni (meg az Imikém) (Pagony)
4. osztály: Farkastestvér (Ciceró)

4. kör

1. osztály: Ne bánts könyv (Vivandra)
2. osztály: Rázós kalandok (Móra)
3. osztály: Két egér kalandjai – állatok a múzeumban (Két Egér)
4. osztály: Kincses képeskönyv – Visegrád (Koinónia)

A 2012/13-as tanév listája

1. kör

1. osztály: Medve látogatója (Pongrác)
2. osztály: Domboninneni mesék (Móra)
3. osztály: A Virág utcai focibajnokság (Pagony)
4. osztály: Rév Fülöp (Kolibri)

2. kör (fordítás)

1. osztály: Liza és Micsoda az iskolában (Vivandra)
2. osztály: Claude a városban (Manó Könyvek)
3. osztály: A kék bolygó (Koinónia)
4. osztály: Ütött az óra, Risto Rapper (Cerkabella)

3. kör

1. osztály: Kistigris és Kismackó Panamában (Móra)
2. osztály: A világ összes kincse (Csimota)
3. osztály: Sárkány a lépcsőházban (Naphegy)
4. osztály: Trapiti (Magvető)

4. kör (ismeretterjesztés)

1. osztály: Leon és a környezetvédelem (Csimota)
2. osztály: Formák a tubusból (Csimota)
3. osztály: Két egér sorozatból – Színek (Két Egér)
4. osztály: Nagyon zöld könyv (Pagony)

A 2011/12 tanév listája

1. kör

1. osztály: Friss tinta (Csimota/Pagony)
2. osztály: Lenka (Csimota)
3. osztály: József Egyiptomba megy (Gólem Színház Egyesület)
4. osztály: Helka (Betűtészta)

2. kör

1. osztály: Kerge ABC (Csimota)
2. osztály: Emberke színe (Csimota)
3. osztály: Csoda és Kósza körül a Föld (Pagony)
4. osztály: Kétbalkezes varázsló (Móra)

3. kör (fordítás)

1. osztály: Ki az úr a háznál? (Pettson és Findusz-sorozat) (General Press)
2. osztály: Sári, Samu és a titkok (Cerkabella)
3. osztály: Lafkádió (Sik Kiadó)
4. osztály: Tisztaszívű Tamás titkos története (Móra)

4. kör (ismeretterjesztés)

1. osztály: Leon és az illemszabályok (Csimota)
2. osztály: Leon és a környezetvédelem (Csimota)
3. osztály: Két egér sorozat – Különös lények (Két Egér)
4. osztály: Jogod van (Csimota)